İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kedi

Kinkalow Kedi Özellikleri ve Bakımı

Kinkalow Kedi Özellikleri ve Bakımı
+ - 0

Özellikleri nedeniyle Kinkalow kedileri cüce kategorisine girer. Çok küçük bir yapıya sahiptirler. Kinkalow çeşitleri oldukça ilgi çekici çeşitlerdir. Aile ile uyumu mükemmel olan Kinkalow cinsinin diğer kedi ve evcil hayvanlara göre çocuklarla daha uyumlu olduğunu görebilirsiniz.  Bakımları diğer kedi ırklarından pek farklı değildir. Kinkalovunuzu düzenli olarak tımar ediyorsanız, kinkalovunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi için kanatlarınızı taramaya ve beslemeye dikkat edin.   Bu cins, en nadir hibrit kedi cinsidir.

Yuvarlak kulaklara sahiptir. Kinkalow’un minyon vücudu kedi yavrusuna benziyor. Bu çeşidin gelişimi, Munchkin ve American Curl’ün Terry Harris adında bir Amerikalı yetiştirici tarafından yetiştirilmesiyle ortaya çıktı. Terry Harris, bu kedi ırkıyla çiftleşmenin sonucunda ne olacağını merak ediyordu. Ancak bu çiftleşme kısa bacaklı ve kavisli (oval) kulaklı yeni bir tür ortaya çıkardı. Bu cins egzotik ve nadir bir kedi cinsi olarak bilinir.

Kinkalow Kedisi Nedir?

Kinkalow kedisi, kaplan kafalı, kaslı ve atletik bir figüre sahiptir. Kinkalow kedileri gözleri çok güzeldir. Kinkalow’un uzun ve güzel bir kuyruğu vardır ve ona zarif bir görünüm verir.

  • Sağlıklı bir Kinkalow kedisi yaklaşık 3-7 kilo ağırlığındadır
  • Diğer kedilere çok yakındır, bu yüzden diğer kedilerle olan iletişimi güzeldir
  • Hem çocuklarla hem de kedilerle iyi geçinirler
  • Konuşkan kedi olmadığı söylenebilir
  • Oldukça dikkatlidir. Gözünüzü ayırmadan görebilirsiniz
  • Kısa bacaklara şaşırmayın, hareketlilik kanlarında vardır

Kinkalow Kedisi Ne Kadar Büyür?

13-25 cm arasında büyüyebilen bir kedi türüdür.  Kinkalow herhangi bir renk ve desen içerebilir. Bu, laboratuvar önlüklerinde Kinkalow’lara, çikolata rengi önlüklerde Kinkalow’larla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Kinkalow kedileri kahverengi koyu sarı renkte kedilerdir.

Kinkalow Kedisi Özellikler

Bu çeşitlilik, özellikler açısından çok çeşitlidir. Kinkalowlar diğer kedi türlerine göre daha kısadır ve 1,5-3 kg ağırlığındadır. Kinkalow’un saçı 13-25 cm, orta uzunlukta, yoğun ve yumuşaktır. Kinkalow’un tüylerinin renginden farklı olan göz rengi yeşil ve sarı tonaj olarak biliniyor. Bu çeşitlerin yaşam beklentisi 6 ile 15 yıl arasındadır.  Kinkalow’un hareketi küçük, bu yüzden oldukça iyi. Komik kişiliğiyle tanınan Kinkalow, çevresini bulduğunda enerjisini artırmak için en sevdiği oyuncaklarla oynayabilir. Çok meraklı bir kedi olarak bilinen Kinkalow zekâsı ve sonsuz enerjisi ile bilinir. Sen sosyal bir kedisin. İşinize dâhil olmak istiyorsunuz. Sahibine sarılmaktan gerçekten zevk alıyorlar. Bu cins, diğer evcil hayvanlar ve çocuğunuzla kolayca yaşayabilen, son derece uyumlu bir kedidir.

Kinkalow Kedisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Haftalık saç bakımı gereklidir. Sağlıklı dişler ve diş etleri bu çeşitlilik için çok önemlidir. Dişler haftada en az bir veya iki kez fırçalanmalıdır. Öte yandan tırnak bakımı için 15 günde bir kesilmesi uygun görülmektedir. Göz çevresini her hafta kuru bir bez veya havlu ile temizlemeniz çok önemlidir. Nadiren banyo hakkında soru sorarlar. Kulak temizliği çok önemlidir. Kum temizliğine karşı çok hassas olan Kinkalowlar kum temizliği gerektirir. Bakımı çok kolay olan bu çeşit hakkında bilmeniz gerekenler bunlar.

Kinkalow Kedisi Evde Bakılır Mı?

Kinkalow kedisi evde bakımı kolaylıkla yapılabilecek kediler arasındadır. Kinkalow mantolar kısa veya uzun olabilir, ancak pürüzsüz, dolgulu, parlak ve pürüzsüzdür. Evcil hayvanınızın kürkünü sağlıklı tutmak için haftalık olarak fırçalanabilir, bu da onu evcil hayvanlar ve onlarla çok fazla zaman harcamak istemeyenler için iyi bir ürün haline getirir. Kinkalow’unuzu fırçalamak kesinlikle onun dikkatini çekecektir, bu nedenle tüylü arkadaşlarınıza bakmak rutininizin bir parçası olmalıdır.

Kinkalow Kedisinin Tarihçesi

Kinkalow, 90’ların ortalarından kalma yeni bir kedi cinsidir. Geliştirme, Terry Harris adında bir Amerikalı yetiştiricinin American Curl ve Munchkin’i çiftleştirmeye başlamasıyla ortaya çıktı. Bu deneysel program aracılığıyla, çiftleşme sonuçlarının ne olacağını görmek istedim, ancak ebeveyn ırkın en karakteristik özelliklerinden ikisi olan hem kısa bacaklı hem de yuvarlak kulaklı yeni bir cins yaratmak istedim. Başarılıydı. Kinkalow egzotik ve nadir bir çeşit olarak kabul edilir. Uluslararası Kedi Derneği’nden (TİKA) deneysel cins statüsü almıştır ve ayrıca Cüce Kedi Derneği (TDCA) tarafından da tanınmaktadır. Kinkalow’u ailenizle tanıştırmayı düşünüyorsanız, saygın bir yetiştirici ile çalışmak önemlidir. Bu, küçük kedinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Kinkalow Kedisi Nasıl Bir Kedidir?

Kinkalow kedisi, arkadaş canlısı, sevecen ve kibar olarak tanımlıyoruz. Bu açıklamalar onu iyi bir arkadaş yapıyor. Bu özelliği onun diğer hayvanlarla çok iyi geçinmesini sağlar. Sevimli kedilerimiz başta kediler olmak üzere diğer evcil hayvanlarla mutlu bir şekilde yaşayabilir. Genellikle birlikte bir köpek yavrusu yetiştirmenin diğer evcil hayvanlarla arkadaş edindiği söylenir, ancak daha sonraki tanıdıklara çok iyi uyum sağlar.

Bu küçük vücut, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için çok arkadaş canlısıdır. Bu tür, çocuklu aileler için önerilen türlerden biridir ve çocuklarınızla samimi dostluklar kurmanıza yardımcı olabilir. Fiziksel olarak kısa bacakları karakterini bozmadığı için aktif bir oyun arkadaşıdır. Diğer aileler ve çocuklarla iyi vakit geçirecek. Kendine has hareketleri ile dikkatleri üzerine çeker ve tüm ailesi ile güçlü bir bağ kurar.

Kinkalow Kedisi Karakter Özellikleri

Kinkalow küçük bir kedi ama kesinlikle işe yarıyor. Aslında, bu yavru kediler eğlenceli kişilikleriyle tanınırlar. Koşarken, en sevdikleri oyuncaklarla oynarken ve bazı durumlarda oynarken bir enerji patlaması yaşarlar. Bu çeşit aynı zamanda insan ailesi ile iyi vakit geçirmesiyle de bilinir. Bu nedenle evcil hayvanınızla her gün oynamalısınız. Aynı zamanda sosyaldirler. Ne yaparsan yap, hemen yanına inecekler. Onlar da işinize katkıda bulunmak istiyorlar.

Size sarılmayı seven bir kedi arıyorsanız, Kinkalow hayal kırıklığına uğramayacaktır. Genel olarak, Kinkalow’un tatlı kişiliği ideal bekarlar, çocuklu aileler, diğer evcil hayvanlar ve yaşlılar için. Oyuna, yetiştirmeye ve sevgiye yer verildiğinde, ideal aile arkadaşları ve evcil hayvanlar haline gelirler. Kinkalow kedileri diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla uyum içinde yaşayabilir. Bu özellik onları geniş aileler için ideal bir kedi cinsi yapar.

Yorum Yap